Hasar Sorgulama İle Değişen Parça Öğrenme

Araçta Değişen Parça Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?Değişen Parça Sorgulama

Değişen parça sorgulaması nasıl yapılır? gibi kullanıcıların aklına takılan soruları makalemizin devamında yanıtladık. Araç almadan önce makalemizi okuyarak araç hakkında plaka numarası veya şasi numarası üzerinde araç hasar sorgulama, değişen parça sorgulama, araç detay sorgulama işlemlerini kullanarak içinizi rahatlatarak güvenilir bir alışveriş sağlayabilirsiniz.

Araç Değişen Parça Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Değişen parça sorgulama işlemini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için öncelikle araç hasar sorgulaması yaparak aracın daha önceden kaza yapıp yapmadığının, ekspertiz raporunun olup olmadığının ve aracın kazası varsa kaza yapılan tarihlerin bilgilerinin elimizde olması gerekmektedir. Araç hasar kaydı sorgulama yazımızda nasıl hasar kaydı sorgulama işlemi yapabileceğinizi sizlere anlatmıştık. Yapacağımız hasar sorgulama işleminin ardından elimizde olan kaza bilgileri ve tarihleriyle beraber ekspertiz raporu bulunan bütün kaza tarihlerine dahil bütün yapılan değişen parçaları özellikleriyle beraber öğrenebilirsiniz. Değiştirilen parçaların orjinal olup olmadığına kadar bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Değişen Parça Sorgulaması Yapmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Öncelikli olarak değişen parça, araç hasar, detay bilgisi sorgulamaları için 11890 numaralı telefonu aramanız gerekiyor. Daha sonrasında telefonunuzu açan müşteri temsilcisine yapmak istediğiniz işlemi belirterek sürecin devamına geçiş yapıyorsunuz. Müşteri temsilcisine vereceğiniz Plaka bilgisi veya şasi numarası bilgileri verilen aracın sorgulama işlemi başlatılıyor. Daha önce bir sorgulama işlemi yapmadıysanız 11890 araç hasar sorgulama hizmetinden faydalanarak aracın kaza yapıp yapmadığı bilgilerine sahip olmalıyız. Bu bilgilere sahip olduktan sonra kaza tarihini müşteri temsilcisine belirterek değişen parça sorgulama işlemini başlatabiliriz. Ekspertiz raporu bulunan kazalarda değişen parça bilgileri bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber araç alım – satım gibi işlemler yaparken bu tür kullanıcıya hizmet veren hizmetlerden yararlanmakta büyük fayda vardır. Örneğin; İnternet üzerinden beğendiğimiz bir ilandan aracın sahibini arayarak araç hakkında genel bilgileri öğrendik. Aracı satan kişi bize araçta değişen parça olmadığını ve kaza bulunmadığını söylemiş olsun. Peki bu kişiye ne kadar güvenebiliriz? Kişinin sözleri doğrudur diyerek bu aracı direk gönül rahatlığıyla alabilir miyiz? Aracı aldıktan sonra yapacağınız bir sorgulama sonucunda araç hakkında kaza bilgisi çıkabilir ve bu durumdan dolayı üzülebilirsiniz. Zor durumda kalmamak için yapacağınız sorgulama büyük önem taşımaktadır. Siz siz olun araç hasar sorgulaması yapmadan araç almaya karar vermeyin!

5 Comments Posted

  1. Arabamın hasar sorgulamasını yaptırdıktan sonra 12/04/2017 tarihinde yapılan kazanın tutarını öğrendim ve kaza sonrasında değişen parçaları öğrendim. Şeffaf ve güzel bir hizmet olmuş. Ayrıca hasar danismanimda çok kibar bir hanimefendiydi.

  2. 11890 ı aradım ve hasar danismanimdan araç hasar kayıtlarını ve değişen parçaları öğrendim. Güzel ve temiz bir hizmet olmuş. Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*