Plakayla Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakayla araç hasar kaydı sorgulama 11890 Alo Hasar servisini aradıktan sonra plaka bilgisi verilerek kolayca yapılabilmektedir. Satın almak istediğiniz veya kendi aracınızın kazaya karışıp karışmadığı, kazası varsa tarih, tutar, kaza bilgileri gibi sonuçları elde edebilirsiniz. Sorguladığınız aracın geçmişe dönük bütün araç hasar kaydı bilgilerini sorgulama sonrasında direk öğrenebilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulama işleminiz sonrasında müşteri temsilcisi tarafından tarafınıza okunan kaza bilgileri tarafınıza sms olarak da gönderilmektedir. Sorgulama sonrası telefonunuza gelen sms içerisinde, sorguladığınız aracın marka bilgisi, tarih bilgileriyle beraber kaç adet kazaya karıştığı, yapılan kazaların tutar bilgileri, kazanın hangi nedenden dolayı oluştuğu gibi ayrıntılar yer almaktadır. Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşmenin ardından, SMS yoluyla gelen mesajın içeriğini inceleyerek bilgilere tekrardan göz atabilir, eğer satış yapacaksanız karşı tarafa da bu bilgileri vererek işinizi hafifletebilirsiniz.

Özellikle ikinci el araç alırken araç hasar kaydı sorgulama, değişen parça sorgulama, araç detay sorgulama hizmetlerinden faydalanarak sonuç almanın etkisi ve önemi bir hayli yüksektir. Bazı durumlarda plaka ile hasar kaydı sorgulama yaptığınızda “Poliçe bilgisi bulunamamıştır” sonucuyla karşılaşırsanız böyle durumlarda şasi numarasıyla araç hasar sorgulama işlemi yaparak sonuç elde edebilirsiniz. Araçlarda plaka değişikliği yapılsa bile, şasi numarası aracın kimliği niteliğini taşıdığı için değişme durumu bulunmamaktadır.

Araç, plaka ve hasar kaydı sorgulamasını Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom olmak üzere 3 büyük operatörden arama yaparak gerçekleştirebilirsiniz. 11890 Alo hasar servisiyle işinizi kolaylaştırarak SBM tarafından sağlanan bilgileri elde edebilirsiniz. Alt kısımda da 11890 Alo hasar servisinin video tanıtımını izleyerek ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İkinci el araç alırken araç hasar kaydı bilgisini, değişen parça sorgulama, araç detay bilgilerini sorgulamadan araç alımı yapmamanızı öneririz. Araç hasar sorgusu yapmadan aldığınız aracın hasar bilgilerini, değişen parça bilgilerini sonradan öğrenmek sizi üzebilir ve sıkıntılı bir sürece sokabilir. Araç almadan önce 11890 Alo hasar servisini arayarak araç hakkında detaylı olarak bilgileri öğrenebilir ve gönül rahatlığıyla aracınızı satın alabilirsiniz. Araç sorgulamayla alakalı genel bilgiler sürekli olarak sitemizde paylaşılmaktadır.

1 Comment Posted

  1. Eskiden mesaj atarak hasar sonuçlarını öğreniyorduk. Tavsiye ettiğiniz gibi 11890 numarasını aradığımda müşteri temsilcisiyle görüşerek hasar bilgilerini öğrendim, ayrıyetten mesaj olarak da telefonuma bilgiler geldi. Açıkça söylemek gerekirse bu sistem çok hoşuma gitti, bana çok değişik geldi. Sayenizde 11890 hasar sorgulama servisiyle tanışmış oldum. Çok teşekkür ederim.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Hasar Sorgulama İle Değişen Parça Öğrenme | Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*