Araç SBM Hasar Bilgilendirme Ekranı!

SBM Hasar kayıt bilgilendirme ekranından araçlarınız ile ilgili nasıl hasar kaydı yapabileceğiniz ile ilgili bilgiler alabilir ve uzmanlara sorularınızı iletebilirsiniz.

Hakkımızda

Arachasarsorgula.com sitemiz kullanıcı memnuniyetini ön plana alarak hiçbir şekilde araç sahipleri üzerinden kâr elde etme amacı gütmeden sadece bilgi vermek adına kurulmuş bir sistemdir. Sisteme kayıtlı olan ve anlaşma yapılmış sigorta şirketlerinin alt yapısında bulunan araçların plaka bilgilerine göre hasat kayıtlarının olup olmadığı bilgisi verilmektedir. 2015 yılında kurularak faaliyetlerine başlamış olan arachasarsorgula sitemiz daha önce tramerhasarkaydi olarak hizmet verirken isim değişikliğine gitmiştir. Sigorta Bilgi Gözetim merkezi tarafından değiştirilen alt yapıya ayak uydurarak günümüzdeki halini almıştır. Sitemiz üzerinden genel anlamda 2 çeşit araç sorgulama yapılmaktadır.

---- 5664 SMS ile araç hasar sorgulama

---- Anlaşmalı Sigorta şirketlerinin alt yapısı kullanılarak plaka ile hasar sorgulama şeklindedir.

Bu iki sorgulama hizmetinin hiçbir resmi kurum ile bağlantısının olmadığını söylemek isteriz. Dedik ya tamamen araç sahiplerinin nitelikli bilgiler elde etmesi adına kurulmuş hasar sorgulama yapma imkanı veren ve araçlar ile ilgili hasar bilgilerini blog haber olarak sunan bir yapıya sahibiz. Kuruluşumuzdan bu yana sürekli yenilenen ve kullanıcılara kaliteli bilgiler vermeyi temel ilke haline getirmiş bir düşüncemiz bulunmaktadır.

Arachasarsorgula.com sitemizin resmi kurumlarla bağlantısı yoktur

Araç sahiplerinin araç hasar sistemi ile ilgili bilgi almaları ve yenilenen sigortam 360 ile SBM hakkındaki güncel sorgulamaları takip etmek adına kurulmuş olan sitemiz  Yani sonuç olarak herhangi bir kurum ile organik bir bağı bulunmamaktadır. Arachasarsorgula.com sitesi olarak bunu temin ederiz.

Sitemizden Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

www.arachasarsorgula.com ekranında yer alan araç hasar sorgulama formuna tıklayarak sistemin sizden istemiş olduğu araç plaka bilgisini doğru olarak sisteme girmeniz gerekir. Bu şekilde sigorta şirketlerinin alt yapısına bağlanılarak aracın herhangi bir hasar bilgisinin olup olmadığı ekrana yansıtılmaktadır. Eğer hasar yok ise sistem aracınıza ait hasar kaydı bulunamamıştır mesajı gönderecektir. Normalde 17 sigorta şirketi ile anlaşma yapılmıştır.

Hasar Uzmanına Soru Sor Destek Al

Araç hasar sorgulama ile ilgili nitelikli bilgiler alabileceğiniz hasar uzmanına soru sor ekranından aracınızın hasar kaydı ile ilgili tüm soruları sorabilir ve hasar detaylarına ulaşabilirsiniz. Her biri alanında uzman arkadaşlarımızı 7 gün 24 saat sorularınıza cevap arayacaklardır.