Araç Kilometresi Sorgulama

Araç kilometresi sorgulama ekranından kendi aracınızın veya 2. el olarak almak istediğiniz aracın kilometre detaylarına ulaşabilirsiniz. İkinci el araç alırken çoğu zaman büyük mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olan kilometre düşürülmesi olayı artık son bulacak. Aracın en son muayene edildiği tarihte kayıt altına alınmış kilometre bilgisi veta 5664 numarası sms hattını kullanarak araç kilometresini öğrenebileceksiniz. İkinci el araç alırken en çok üzerinde durulan konular;

---- Hasar Kayıt Bilgileri ile

---- Aracın Kilometre Bilgisidir.

Sigorta Bİlgi ve Gözetim Merkezi bu alanda mağduriyetleri minimum seviyelere çekecek uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Hasar kayıt sorgulama zaten sistem üzerinden yapılabiliyordu. Artık aracın kilometre bilgisi de sistem üzerinden takip edilebilecek ve sorgulanacak. Peki SBM araç kilometresi öğrenme işlemi nasıl yapılır?

SBM Araç Kilometre Sorgulama

İkinci el araç alırken muhakkak bu hizmeti kullanmanızı öneriyoruz. SBM tarafından sunulan bu hizmette Artık sms ile kısa süre içerisinde aracın kilometre detaylarına ulaşabilirsiniz. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı veri tabanı kullanılarak istediğimiz aracın kilometre ve hasar bilgilerine ulaşabiliyoruz. 

Kilometre Öğrenmek İçin;

---- “HASAR” yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra şase numarasını yazıp 5664’e sms atmamız yeterlidir. Kısa süre içerisinde aracın kilometresi telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Bu mesajın ücretlendirmesi Sigortaam 360 tarafından 6 TL olarak belirlenmiştir. 

Önemli Not: Araç plaka bilgisi ile henüz kilometre öğrenme söz konusu değildir. Tüv Türk sisteminden veriler çekildiği için kilometre sorgulama hizmeti aracın şase numarasına göre yapılabilmektedir.

Yüksek Kilometreli Araçlarda Meydana Gelen Sorunlar

---- Motor yorgun bir hale gelir,

---- Malzeme yorgunluğu oluşur ve zaman içerisinde ses gelmeye başlar,

---- Hareketli parçalardaki aşınma meydana gelir,

---- Araçta zamanla donanım sorunları meydana gelir,

---- Yüksek km'li araçlarda motorun sıfırlanmış olması bile çok önemli bir detay değildir. 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI