5664 Araç Hasar Sorgulama

5664 Araç hasar sorgulama ekranından araç plaka veya şase numarasına göre aracınızın herhangi bir hasarının olup olmadığını kısa sürede öğrenebilirsiniz. SMS ile araç hasar sorgulama olarak da bilinen bu sistem aracılığı ile, Sigorta Bİlgi Gözetim Merkezi alt yapısı üzerinden aracınızın; 

---- Değişen parçası var mı?,

---- Poliçesi yapılmış mı bilgileri nelerdir,

---- Araç hasar kaydı nedir, detayları nelerdir,

---- Araç kazaya karışmış ise tutanak tutulmuş mu gibi bilgiler öğrenilebilmektedir. 

Aracınıza ait yukarıda sayılı olan bilgilerin hepsini tüm telefon operatörlerin kısa mesaj bölümünden 5664’e mesaj göndererek 5664 mesaj ile araç hasar sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kısa mesaj ücretlendirmesi 6 TL olarak belirlenmiştir. Aşağıda telefon ile hasar sorgulamada hangi bilgilerin öğrenilebileceği detaylı olarak açıklanmıştır. 

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664'e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi mesaj olarak iletilsin.

ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda değişen parçaları öğrenmek için PARCA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARIHI yazıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 ​  

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

DETAY boşluk Plakayı yazın,TÜRK TELEKOM, TURKCELL, VODAFONE 5664'e gönderin. 

---- Plaka bilgisi

---- Aracın değişimi olup olmadığı,

---- Aracın markası 

---- Aracın modeli,

---- Hangi illerde tescil kaydının olduğu,

---- Araç türü değişimi olup olmadığı,

---- Son sahiplik süresi,

---- Yürürlükte kaskosunun olup olmadığı,

---- Trafiğe çıkış tarihi,

---- Toplam kaskolu olduğu süre ve

---- Toplamda kaskosuz olduğu süre bilgileri mesaj olarak size gönderilmektedir. 

Diğer Araç Sorgulama Şekilleri

"Şasi No" ile sorgulama

Değişen Parça Bilgisi Sorgulama

Eksper raporuna göre araçta değişen parça bilgileri sorgusu için: PARCA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, boşluk bırakın,kaza tarihini yazın TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664'e gönderin. Aracın kazaya ait eksper raporunda yer alan parça bilgileri mesaj olarak iletilsin.

Tutanak Bilgisi Sorgulama (Kaza Tutanağınız var mı?)

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TÜRK TELEKOM, TURKCELL VODAFONE 5664'e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını kısa süre içerisinde öğrenmiş olacaksınız. 

  

Aracınızın Poliçe Bilgisi Sorgulama

Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için: TRAFIK ya da KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TÜRK TELEKOM, TURKCELL VODAFONE 5664'e gönderin. Poliçe bilgileri telefonunuza gelecektir. 

  

Mağdur Bilgisi Sorgulama

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için: MAGDUR yazın boşluk bırakın, TC Kimlik No'sunu yazın,TÜRK TELEKOM, TURKCELL VODAFONE 5664'e gönderin. Hasar işlemlerinizi kolaylıkla izlemenizi sağlayan sigorta ve hasar dosya numara bilgisi mesaj olarak iletilsin.

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI